Wszystko rozpoczęło się w 1908 roku, kiedy położono kamień węgielny pod asortyment "TOILE SUISSE", a kamieniem tym były papiery tłoczone najwyższej klasy o fakturze lnu. Nadało to nowego wymiaru klasycznemu pisaniu. Kolejno pojawiały się w latach 1923 - "OPALINE", w 1938 - "JAMES". Były to kolejne kroki milowe na drodze naszego rozwoju w zwycięskim pochodzie przez wszystkie kraje i kontynenty.
Jakże wiele anegdot, opowiadań, powieści, losów, rozczarowań, znaczących wydarzeń oraz romantycznych historii zostało umieszczonych przez lata i dziesięciolecia na milionach kart naszego papieru i utrwalonych dla potomności.
Przyjemność i rozkosz pisania oraz osobisty wyraz każdego autora listu, znajdują tu spełnienie. Wszystkim piszącym umożliwiono wyrażenie swych myśli na tak szlachetnym i rozpoznawalnym podłożu - papierach listowych ELCO

"Czym byłaby nowoczesność bez klasyki!"
Seria CLASSIC prezentuje się w czterech gatunkach papieru i trzech dyskretnych odcieniach: białym, niebieskim i beżowym. Serie obejmują: bloki listowe A4 i A5, karty zaproszeniowe, koperty z bibułową wkładką (podszewką) o wymiarach C6 i DL. Gramatura papieru 100 g pozwala na stosowanie ich także w nowoczesnych drukarkach komputerowych.

"Nowe spojrzenie na sztukę organizacji przestrzeni!"
Seria ORDO rozwiązuje wiele problemów dzisiejszego biura z zakresu organizacji dokumentów. Teczki, koszulki na dokumenty, wszystkie w jaskrawych optymistycznych kolorach. Ponadto poszczególne elementy pasują do siebie wymiarami, mają matową powierzchnię uniemożliwiającą ześlizgiwanie się dokumentów, można na nich drukować, a do tego jeszcze są ekologiczne bo z papieru i w przeciwieństwie do plastiku mogą być recyklingowane.

Wysokiej jakości papier listowy ze znakiem wodnym, krojony na wzór papierów czerpanych, rzecz nieodzowna dla każdego miłośnika i znawcy.

Papier listowy o atrakcyjnej fakturze lnu. Pisanie na tego rodzaju powierzchni daje prawdziwą rozkosz. Faktura ta czyni ów papier czymś wyjątkowym.

Papier żebrowany - połączony z dyskretnym znakiem wodnym tworzy nową, indywidualną jakość w tym zakresie.
Papier jedwabisty. Ten satynowy papier z dyskretnym znakiem wodnym spełnia wymagania najwybredniejszych użytkowników.
Elco Ordo. Uporządkuj swoje biuro kolorowo!